Iepazīstieties ar programmas ASNS dalībniekiem, kuri ar saviem resursiem vēlas dalīties, atbalstot nevalstiskās organizācijas sabiedriski nozīmīgu mērķu īstenošanā. Varbūt kāds no viņiem kļūs par jūsu sadarbības partneri?
Šajā līmenī organizācija ir reģistrējusi minimālo informāciju un pirmo dokumentāciju. Organizācija ar šo līmeni tikai aktivizē digitālo pasi, bet informācija vēl nav pietiekama, lai izveidotu vadības paneli un ļautu veikt analītiku.
Anketa iekļauj pamata informāciju par organizāciju un augšupielādētus organizācijas pamatdokumentus (statūti).
Šajā līmenī organizācija ir reģistrējusi nepieciešamo pamata informāciju un vadības panelis tiek aktivizēts daļēji. Anketa iekļauj esošo un nepieciešamo resursu uzskaiti.
Ieguvumi organizācijai: var atrast jaunus atbalstītājus, resursus, kā arī dalīties ar saviem resursiem.
Šajā līmenī organizācija aizpilda kvalitatīvos un kvantitatīvos datus par organizācijas sasniegumiem un ietekmi. Šeit var iegūt skaidru priekšstatu gan par organizācijas vērtībām, gan par darbību un sasniegumiem.
Anketas daļa iekļauj: sociālā ietekme un vērtība.
Ieguvums organizācijai: tiek ģenerēts vizuālis, atspoguļojot kvantitatīvos un kvalitatīvos datus. Šajā līmenī ir iespējams saredzēt, kādas pārmaiņas rada organizācija, kāda ir tās ietekme. Šajā līmenī, papildus iepriekšējam, ģenerējas tendenču rādījumi, tāpat uzkrājas vēsturiskā informācija.
ASNS platformas 4. līmenis ir sagatavots “Pētījumi par pilsoniskās sabiedrības organizāciju sektoru Latvijā 2020-2024” ietvaros, kas tiek īstenots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par materiāla saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.
PRO jeb zaļā karotīte: ieprogrammēta vērtējuma veikšana, veicinot labas pārvaldības principu ievērošanu nevalstiskajā sektorā. Piedaloties novērtējumā, organizācijām būs iespēja iegūt zināšanas, kā veicināt organizācijas izaugsmi, sekot līdzi sava snieguma dinamikai, saņemt ekspertu rekomendācijas par prioritāri uzlabojamiem procesiem.
Organizācijām jāaizpilda vērtēšanas anketa un jāiesniedz pierādījumi par labas pārvaldības principu ieviešanu praksē. To izvērtē eksperti un komisija lemj par piešķīrumu.
Izcilības zīmes iegūšana: Izcilības zīmes iegūšana nav tikai formalitāte, tas ir process, kas sadalīts četros posmos. Zīmi piešķir uz trim gadiem. Katru gadu LPA pārbauda, vai organizācija joprojām atbilst zīmola turēšanas nosacījumiem. Pēc trim gadiem organizācija atkal tiek pilnībā novērtēta.
SĀKOTNĒJĀ ANALĪZE
Vērtētāji vispirms novērtē, vai organizācija atbilst izcilības zīmes piešķiršanas pamatkritērijiem (sasniegts 4.līmenis).
DETALIZĒTS NOVĒRTĒJUMS
Organizācija aizpilda anketu, kurai tā pievieno nepieciešamos materiālus. Šos dokumentus izmanto vērtētāji, kuriem ir iespēja jebkurā laikā pieprasīt to papildināšanu vai precizēšanu. Vērtētāji izdara daļējus secinājumus un sniedz ieteikumus, kuru rezultātā tiek pieņemts atzinums par to, vai piešķirt izcilības zīmi. Tādējādi organizācija tiek novērtēta visaptverošā veidā.
KOMISIJAS NOVĒRTĒJUMS
Pamatojoties uz detalizētu ziņojumu un vērtētāja ieteikumiem, komisija, kas sastāv no neatkarīgiem ekspertiem, lemj par izcilības zīmes piešķiršanu vai nepiešķiršanu.